Пошук адвоката

Про щорічні внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування

Як сплатити щорічний внесок?

Для Вашої зручності на офіційному порталі Національної асоціації адвокатів України передбачена можливість самостійно генерувати квитанцію на оплату щорічного внеску. Для цього Вам необхідно:

1. Знайти свій запис адвоката в базі даних Єдиного реєстру адвокатів України, скориставшись пошуковою формою

2. Обрати необхідний профайл адвоката із запропонованого списку


3. Генерувати квитанцію для друкуЯкий розмір щорічного внеску необхідно сплатити?

Відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 58 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (далі – Закон) розмір щорічних внесків адвокатів на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування визначається з урахуванням потреби покриття витрат на забезпечення діяльності рад адвокатів регіонів, Ради адвокатів України, Вищої ревізійної комісії адвокатури та ведення Єдиного реєстру адвокатів України і є однаковим для всіх адвокатів.

На підставі абзацу 2 пункту 8 частини 7 статті 54 Закону Установчим з’їздом адвокатів України встановлені щорічні внески адвокатів на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування та рекомендований розмір такого внеску не більше однієї мінімальної заробітної плати на рік станом на 1 січня поточного року, у якому такий внесок сплачується.

Рішенням Ради адвокатів України № 291 від 16 грудня 2016 року визначено, що у 2017 році щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування встановлюється у розмірі однієї мінімальної зарплати, встановленої на 31 грудня 2016 року. 1600 гривень адвокати можуть внести до 31 січня 2017 року. У випадку несплати адвокатом щорічного внеску у визначений Положенням строк – до 31 січня 2017 року, останній сплачується у розмірі однієї мінімальної місячної заробітної плати, законодавчо закріпленої на момент сплати.

Для осіб, які набуватимуть статус адвоката, та для адвокатів, що поновлять свідоцтво про адвокатську діяльність після 31 січня 2017 року, щорічний внесок також встановлюється у розмірі одного зарплатного мінімуму на момент сплати.

Відповідно до статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» мінімальна заробітна плата у місячному розмірі на 31 грудня 2016 року складає 1600 гривень 00 копійок.

Тобто, розмір щорічного внеску адвоката на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування в 2017 році складає 1600 гривень 00 копійок.

Який порядок оплати щорічного внеску??

Положенням про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, яке затверджене рішенням Ради адвокатів України від 16 лютого 2013 року № 72 із подальшими змінами та доповненнями встановлено, що адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року та двома одночасними платежами згідно наступного розподілу:

  1. Шляхом перерахування 70% від встановленого розміру щорічного внеску (однієї мінімальної заробітної плати на 1 січня поточного року) на поточний рахунок відповідної ради адвокатів регіону;
  2. Шляхом перерахування 30% від встановленого розміру щорічного внеску (однієї мінімальної заробітної плати на 1 січня поточного року) на поточний рахунок Національної асоціації адвокатів України.

Відповідно до вказаного Положення, щорічний внесок вважається сплаченим з моменту надходження коштів на банківські рахунки органів адвокатського самоврядування. Обов’язок по сплаті щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування не вважається виконаним адвокатом, якщо його внесено не в повному розмірі (крім випадків розстрочки платежу) чи на рахунок лише одного із двох органів адвокатського самоврядування: ради адвокатів регіону чи Національної асоціації адвокатів України.


© 2017 unba.org.ua. Всі права захищені.

"Національна Асоціація Адвокатів України" (далі "НААУ"). Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на даному веб-сайті, дозволяється за умови посилання на джерело. Інтернет-видання та засоби масової інформації можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео з офіційного веб-сайту НААУ на власних веб-сторінках, за умови гіперпосилання на офіційний веб-сайт Національної Асоціації Адвокатів України. Заборонено передрук та використання матеріалів, у яких міститься посилання на інші інтернет-видання та засоби масової інформації. Матеріали, позначені міткою "Реклама", публікуються на правах реклами.